Galeria Fotografii

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Stało się faktem…

Jako fotograf marzyłem o swojej pracowni, ale i o małej galerii fotografii. Stało się to dzięki determinacji, wsparciu moich najbliższych i przyjaciół. W czwartkowy wieczór 3 marca 2016 przeszedł do historii. To dzień, w którym zapoczątkował pracę Foto-Galeriowiec. To dowód, że marzenia się spełniają. Dziękuję za obecność Sławomira Lorka, Prezydenta miasta Konina ds kultury, wielu sympatyków fotografii, przedstawicieli mediów i konińskiej kultury.

Pierwszy wernisaż

Foto-Galeriowiec to przedsięwzięcie, które łączy funkcje miejsca eksponującego fotografię, a także studia fotografii. Marzy mi się, aby promować nie tylko swoje prace, ale również innych autorów. Przy okazji inauguracji odbył się więc pierwszy wernisaż fotografii. Była nim wystawa pt. „Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej”.
Misterium to dokument nacechowany wiernością do obiektywizmu, ale i elementów reportażu. Jego akcja odbywa się w Górce Klasztornej. Począwszy od 1984 roku w każdą sobotę i niedzielę Wielkiego Postu krużganki wokół kościoła zamieniają się w scenę żywego teatru. Scenariusz przedstawienia oparty jest na przekazie ewangelicznym oraz na książce Romana Brandstaettera „Jezus z Nazaretu”. Zależało mi, aby na fotografiach pokazać coś więcej niż samo wydarzenie. Całość narracji wypełniły: bogactwo symboliki, zastane światło, ekspresja, które w emocjach nie zawsze są kontrolowane przez człowieka. Starałem się pokazać reakcje aktorów, kiedy przeżywają uczucia cierpienia, zdrady, osamotnienia, ale przyjaźni i miłości. Miłości do Ciebie i do mnie…

Sławkowi Papierze dziękuje za poprowadzenie otwarcia, a Mariuszowi Ciesielskiemu za zrobienie zdjęć! 🙂

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Gdzie znajduje się galeria?

Powstańców Styczniowych 2

62-510 Konin

Otwarte

od poniedziałku do piątku

od 9:00 do 17:00

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_GoogleMap_Widget”][/siteorigin_widget]