Ks. Grzegorz wstąpił do zakonu oo. kamedułów w 2014 roku, przyjąwszy imię zakonne Stanisław. Wcześniej pracował jako proboszcz parafii w Lekowie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Formację zakonną odbył we wspólnocie kamedułów w Krakowie na Bielanach. Śluby wieczyste złożył w klasztorze w Bieniszewie 8 maja 2020 roku. Od tej pory nie jest już kapłanem diecezjalnym.

Zakon kamedułów powstał w XI w.  Założył go św. Romuald. Obecnie istnieją jego dwie kongregacje. Klasztory w Polsce są częścią kongregacji Monte Corona, powstałej w XVI wieku.

Powołaniem uczniów św. Romualda jest kontemplacja i ustawiczna modlitwa, która „ma być oddechem duszy, bez którego nie ma prawdziwego życia wewnętrznego”. Życie samotne staje się czasami trudne, jednak świadomość, że wówczas w sposób wyjątkowy mnich uczestniczy w cierpieniach Chrystusa przynosi ulgę. To jakby przedsionek nieba, gdyż żyje wartościami, którymi żyją święci w niebie.Konstytucja Kongregacji Pustelników Kamedułów Góry Koronnej w rozdz. II p. 18 mówi:

(…) „Nasz wieczysty ślub ubóstwa niesie ze sobą radykalne wyrzeczenie się wszystkich dóbr doczesnych, niezdolność ich nabywania i posiadania oraz nieważność wszelkiego aktu przeciwnego ślubowi. Dlatego niech nasi pustelnicy uczą się coraz bardziej kochać dobrowolne ubóstwo i ogołocenie wewnętrzne, które czyni im miłą całkowitą zależność od Ojca wspólnoty”.

Zakon kamedułów odznacza się bardzo surową regułą. Mnisi żyją w domkach pustelniczych z małymi ogródkami. Wyposażeniem są jedynie rzeczy niezbędne takie jak twarde łóżko, regał na książki, stół i prysznic. Kameduli mają zakaz odwiedzania się.

Klasztor oo. Kamedułów na Górze Sowiej w Puszczy Bieniszewskiej jest idealnym miejscem dla osób kochających ciszę. Nie można go jednak zwiedzać od tak, szczególnie, jeśli jest się kobietą. Dla pań drzwi klasztoru otwierają się jedynie w niedziele.

Obecnie Kongregacja Eremitów Kamedułów z Monte Corona liczy dziewięć eremów: trzy we Włoszech, dwa w Polsce, po jednym w Hiszpanii, Kolumbii i Stanach Zjednoczonych i jeden w Wenezueli. Mieszka w nich w sumie kilkudziesięciu braci.