swiatlo w fotografii Strona 094 uai

Miło mi podzielić się informacją, że zostałem jednym z laureatów konkursu fotograficznego Wielkopolska Press Photo, organizowanego przez  Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w kategorii zestawów zdjęciowych. Zdjęcia pt. Głodówka, które przesłałem na konkurs dotyczyły strajku głodowego pielęgniarek w konińskim szpitalu. Dla przypomnienia strajk trwał 31 dni. Biały personel protestował przeciwko niesprawiedliwej polityce płacowej, dyskryminacji, braku poszanowania ich pracy i godności. Od 1 marca przyjął formę protestu głodowego, w którym uczestniczyło bez przerwy ok. 40 pielęgniarek. Porozumienie podpisano po  żmudnych i wielokrotnych negocjacjach 26 marca. Nie jest ono spełnieniem naszych żądań, ale to dobry początek współpracy na rzecz pracowników szpitala – mówiła Marzena Kamińska, szefowa ZZ Pielęgniarek i Położnych. Wbrew wielu pomówieniom, w czasie trwającego protestu życie ani zdrowie pacjentów nie było zagrożone. Jestem wdzięczny bohaterkom moich zdjęć, że wytrwały w tym, co uznały za słuszne. Więcej o konkursie tutaj: https://www.wbp.poznan.pl/fotografia/objazdowa-galeria/lista-wystaw/wielkopolska-press-photo-2012/.

zobacz nagrodzony reportaż

Czwartkowy wieczór 29 listopada 2012 roku dla mnie to radość i przyjemność podwójna. Po wernisażu bowiem miałem swój wieczór autorski, na którym odbyła się promocja książki 18 już z serii  „Fotografowie Wielkopolski – Fotografia otwarła mi świat”, autorstwa Krzysztofa Szymoniaka. Tutaj plik do pobrania: https://www.wbp.poznan.pl/strefa-bibliotekarza/materialy-do-pobrania/pliki-do-pobrania/fotografia-otwarla-mi-swiat/#Zeszyt%2018%20-%20Fotografia%20otwarła%20mi%20świat. Pozycja zawiera obszerny wywiad z moją skromną osobą na tematy oczywiście związanie z fotografią, opatrzona czarno-białymi zdjęciami. Przy okazji swoich prezentacji autorskich miałem okazję do podzielenia się swoimi refleksjami z uczestnikami spotkania. Swoją obecnością zaszczycili między innymi: pani Lena Bednarska (dyrektor WBPiCAK), Zdzisław Orłowski – prezes Okręgu Wielkopolskiego ZPAF, Jacek Kulm, Sławek Tobis, Jerzy Mianowski – prezes Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, Paweł Kosicki, Paweł Szott, Artur Pławski a także Janusz Nowacki – wieloletni animator życia fotograficznego.
Jeszcze raz dziękuję Krzysztofowi Szymoniakowi za owocne spotakanie, które zaowocowały wydaniem kolejnej publikacji. Natomiast dla Władka Nielipińskiego z WBPiCAK w Poznaniu gratulacje wydawniczego pomysłu. Dwudziesta z kolei pozycja to wszak mały jubileusz. Jestem pewien, iż jest wielu fotografów, którzy zasługują na to, by znaleźć się na łamach serii wydawniczej „Fotografowie Wielkopolski” i ufam, że tak się wkrótce stanie…

Privacy Preference Center