fotografia konin kupczyk kameduli 01 uai

Jubileusz 350-lecia fundacji Kamedułów. Na okrągłą rocznicę obchodów utworzenia fundacji zapraszają ojcowie i bracia Kameduli 7 i 8 września do Bieniszewa. Do tego miejsca mam szczególny sentyment. Bardzo lubię tam przebywać. Można posłuchać ciszy, ukoić swoje wnętrze, inaczej spojrzeć na rzeczy… Jest zatem okazja, aby podzielić się nowymi zdjęciami. Zapraszam więc na wystawę, tym razem do samego eremu. Mile widziani sponsorzy. 🙂

Wystawę fotograficzną „Ora et Labora” przygotowałem z okazji obchodów 350-lecia Fundacji Kamedułów z Bieniszewa. Tym razem w samym centrum urzeczywistniania tego benedyktyńskiego zawołania, czyli kamedulskim eremie. Dzięki uprzejmości Ojca Jakuba – przeora mogłem towarzyszyć ojcom i braciom kamedułom z aparatem fotograficznym podczas modlitwy i pracy o różnych porach dnia. Zdjęcia pochodzą z przestrzeni ostatnich kilku lat.

W czasie dwóch dni 7 i 8 września w uroczystościach w jubileuszowych uczestniczyło ponad dwadzieścia tysięcy pielgrzymów z różnych stron Polski. Zainteresowanie wystawą przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Pomimo, iż główne uroczystości odbywały się przy ołtarzu polowym, to przez kościół przewinęło się tysiące ludzi.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania niniejszej wystawy.: Arturowi, Michałowi i Mariuszowi bez których powieszenie tych prac w ciągu czasu nam danego graniczyłoby z cudem. Nie mogę nie wspomnieć swoich córek Marty i Weroniki, mojej żony Urszuli. Jestem im wdzięczny za kreatywną krytyką, ale przede wszystkim za wsparcie duchowe. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa, za przychodzące miłe maile i komentarze…

I na koniec: wystawę tę przygotowałem i zorganizowałem z własnych środków. Dla tych wszystkich, którzy chcieliby jakoś docenić moją pracę i wesprzeć, podaje nr konta: 16 7065 0002 0651 4191 9304 0001.

Privacy Preference Center