Pejzaz bez ciebie folder 8str Strona 1 uai

Finisaż wystawy „PEJZAŻ BEZ CIEBIE” odbył się w mojej pracowni, która pełni również rolę galerii fotografii. To cykl czarno-białych fotografii pochodzący z różnego okresu. Część z nich wykonałem jeszcze na materiałach analogowych, część w technice zapisu cyfrowego.

Świadomie zrezygnowałem z opisów miejsca i czasu wykonania. Zależało na tym, aby dać odbiorcy szansę na własną interpretację obrazu i osobistą refleksję. Tym bardziej, że pojawiają się tutaj fotografie, które w swojej formie i treści wykraczają poza dosłowność.

Fotografie są również próbą odpowiedzi na pytania: czym są rzeczy? Czym jest natura? Czy czuję się jej częścią? Gdzie się znajduję w relacji z nią?…

Dziękuję Wam wszystkim, którzy przyjęliście zaproszenie, a których łączy fotografia. Krzysztofowi Szymoniakowi, że podjął się roli komisarza wystawy. Dzięki Władkowi Nielipińskiemu z WBP i CAK w Poznaniu dowiedzieliśmy się o rozpoczynającym się właśnie III Wielkopolskim Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Swoją obecnością również zaszczycił nas Robert Brzęcki, szef Galerii „Wieża Ciśnień” Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Jeszcze raz – miło, że wpadliście…

Zobacz zdjęcia z projektu „PEJZAŻ BEZ CIEBIE”.

Relacja także tutaj: http://www.koninskafundacjakultury.pl/…/pejzaz-bez-ciebie/